top of page

nejčastější dotazy

CO VÁS NEJVÍCE ZAJÍMÁ
 • Jsou vaše lubrikanty vážně 100% přírodní? Není to 99%?
  Je to opravdu 100%! Veškeré naše vodní a olejové lubes jsou bez jediného procenta chemie. Nic nebarvíme, nevoníme a složení chráníme originální přírodní kompozicí konzervantů. Pouze náš NATULI Animal je silikonový lubrikant, který již z podstaty není přírodní. Díky svým jedinečným vlastnostem nám ale v nabídce nemohl chybět. Plus ho obohacujeme jojobou a vitamínem E, aby vyživoval co to jen jde!
 • Opravdu je vše vyráběno v České republice?
  Jop! Všechny naše produkty si vyrábíme v ČR, stejně tak jako přírodnívoděodolné lněné bagy, které šijou šikovné švadleny na mateřské dovolené, nebo v důchodu. Obaly na nové masážní svíčky vznikají u šikovných a sympatických designerů GURE a tak dále. Bylo by výhodnější, vyrábět tyto věci například v Indii nebo v Číně, ale líbí se nám jakou energii do produktů tito lidé a menší studia dávají. Co se týče obalů a surovin, tak ty pocházejí výhradně ze států EU a z USA.
 • Mají NATULI vodní lubrikanty správné pH pro ženy?
  Jop. Veškeré NATULI vodní lubrikanty jsme vyladili tak, aby nenarušovaly zdravé poševní prostředí. Každý náš vodní lubrikant se pohybuje v hodnotách 3,8 – 4,5. Vyšší pH by bylo spojeno s rizikem vaginální infekce. Pokud se rozhodnete pro jiný než NATULI lubrikant, např. v drogeriích, přesvědčte se u výrobce, že má správné pH. Bohužel ne každý lubrikant tyto hodnoty splňuje.
 • Můžeme lubrikanty používat s prezervativy?
  Vodní a silikonové lubes můžete bez obav používat s kondomy. Olejové ale nedoporučujeme kombinovat s ochranou. Oleje narušují strukturu prezervativu a může dojít k protržení.
 • Jaké lubrikanty můžeme používat s hračkami?
  Vodní a olejové lubrikanty jsou vhodné pro všechny typy hraček. Pouze olejové jsou poté náročnější na čištění. Silikonový je také vhodný, ale ve spojení se silikonovými hračkami může dojít k narušení povrchu. Stačí ale hračku důkladně očistit hned po použití a vše bude v pořádku.
 • Jaký váš lubrikant je vhodný na anální sex?
  Na anální sex doporučujeme určitě NATULI Animal. Díky své silikonové kompozici vytvoří vrstvu, která vydrží déle kluzká. Můžete tak bez obav praktikovat divočejší hrátky a to delší dobu. Olejový lube Ritual a krémový Coconal také můžete použít. Vodní se rychleji vstřebávají a v žáru vášně se může zapomenout na nutnost častější aplikace.
 • Proč vodní lubrikanty vysychají rychleji než silikonové a olejové?
  Je to přirozené. Vodní lubrikanty potřebují častější reaplikaci, protože díky vodě rychleji vstřebávají do těla. Je to ale dobrá zpráva, protože vodní lubrikanty NATULI obsahují spoustu tělu prospěšných látek, které do těla chceme dostat. Silikonové a olejové lubrikanty vytvářejí film, který déle vydrží a lubrikant se tudíž nevstřebává tak rychle. Takové lubrikanty jsou ale nejlepší na anální sex, který si tak užijete bez obav, že se vám běhěm dovádění lubrikant vstřebá.
 • Může se mi dostat váš lubrikant na tělo, pleť nebo do pusy?
  Každý náš vodní a olejový lubrikant je 100% přírodní a vyživující. Je tedy naopak vhodné, pokud se rozdivočíte a některý z těchto našich lubes skončí na vašem obličeji nebo na těle. Například vodní lubrikant pro ženy NATULI Sensual obsahuje BIO kyselinu hyaluronovou, BIO aloe veru a další prospěšné látky. NATULI Ritual je přímo určený k tomu, aby kromě lubrikace vyživil vaší pokožku. Pouze NATULI Animal používejte pouze jako lubrikant. Nic vážného se nestane, pokud se vám dostane na tělo či pokožku, ale snažte se tomuto spíše předcházet.
 • Jsou lubrikanty NATULI vhodné pro těhotné ženy?
  Vodní lubrikant pro ženy Sensual je vhodné používat v těhotenství. Ostatní vzhledem ke svému pestrému složení používat nedoporučujeme.
 • Nebude mě váš hřejivý lubrikant pálit?
  To záleží na vás! Náš NATULI hřejivý lubrikant obsahuje více exotických hřejivých složek a můžete se tak odvázat a opravdu se prohřát! Pokud ale ještě neznáte svoji hranici, tak doporučujeme na začátek zkoušet menší množství a postupně přidávat.
 • Zanechávají vaše lubrikanty skvrny?
  U vodních lubrikantů se skvrn nemusíte obávat. Olejové jdou vyprat a setřít z většiny povrchů, jako běžné oleje. U silikonového dejte pozor na neopracované dřevo a některé citlivější látky.
 • Jsem citlivější a většina lubrikantů mi nedělá dobře. Čím to může být?
  Některé konkurenční lubrikanty obsahují chemické složky, které mohou citlivější jedince dráždit. Může se jednat o alergenní parfemace, alkohol nebo dráždivé konzervanty. Mohou mít také vysoké pH a tím způsobovat větší pravděpodobnost infekce. Vždy si pročtěte informace od výrobce, abyste měli jistotu, že si do těla pouštíte jen nezávadné látky.

nebojte se zeptat

Nenašli jste co vás zájímá? Zeptejte se!

Děkujeme za Váš dotaz.

vybírejte bez obav...

... ze složení, které je 100% přírodní (až na divoký Animal, ten je silikonový, ale obohacený o přírodní vitamín E a jojobu).
... že jakýkoli náš lubrikant obsahuje cokoli živočišného původu. Všechny jsou 100% vegan friendly.
... že bychom neproklepli naše dodavatele s dodržováním cruelty free politiky. 
​... že nemyslíme na dopad na životní prostředí. Používáme skleněné obaly a když plast, tak z recyklátu.
... že byste se museli stydět, pokud necháte lube na nočním stolku. Vše vkusně a diskrétně.
bottom of page